Sonunda Buda Oldu! Uzun Süre Tuvalette Telefonla Oynayınca Felç Oldu Sonunda Buda Oldu! Uzun Süre Tuvalette Telefonla Oynayınca Felç Oldu

Sonunda Buda Oldu! Uzun Süre Tuvalette Telefonla Oynayınca Felç Oldu

Akıllı telefonlarımızla her yerde vakit geçirmeyi seviyoruz. Buna, tuvalet de dahil. Çin’nin Chongqing kentinden bir adam, tuvalette telefonla biraz fazla zaman geçirince olanlar, telefon kullanma alışkanlıklarımızı değiştirebilecekgüçte. Tuvalette 30 dakika boyuncaoturan ve telefonuyla oynayan adam, felç geçirdi.

Yahoo!‘nun haberine göre, 24 yaşındaki sağlıklı adam kafede oturdukları sırada, arkadaşlarından izin isteyip, tuvalete gidiyor. Aradan yarım saat geçince arkadaşları endişeleniyorlar ve onu kontrol etmekiçin tuvalete giriyorlar. Ailesi ve arkadaşları genç adamı yerde bilinçsizbir şekilde yatar halde buluyorlar. Hemen ardından ambulans aranıyor, bilinçsiz ve kaskatı haldeki adam hastaneye kaldırılıyor

Doktorlar kısa süre içinde neler olduğunu çözüyorlar ve adamın ailesiyle ve arkadaşlarına açıklıyorlar. Uzun süre aynı pozisyonda oturduğu için kan dolaşımı olumsuz etkileniyor ve tuvaletin içerisindeki hava akımı da yetersiz olunca geçici felç yaşanıyor.

Uzun süre beyne giden oksijen ve kan azalınca felç yaşanma ihtimali, zaten doktorların özellikle üzerinde durduğu noktalardan biri. Tuvalette telefonda aşırı vakit geçirmek, sindirim sistemidahil olmak üzere birçok rahatsızlığa sebep olabiliyor.

Yorum Gönder

0 Yorumlar