HTC U12 Plus'ın Çıkış Tarihi Belirlendi HTC U12 Plus'ın Çıkış Tarihi Belirlendi

HTC U12 Plus'ın Çıkış Tarihi Belirlendi

İddialara bakılırsa HTC U12 Plus, Mayıs ayı içerisinde tanıtılacak. Aynı ay içerisinde cihazın satışa da sunulacağı ifade ediliyor. Şirketin bu tarihi seçmesine sebep olarak Samsung, Xiaomi ve Oppo ile rekabetten kaçınmak istemesi gösteriliyor.

HTC U12 Plus özellikleri arasında 6 inç WQHD+ çözünürlükte LCD ekran, Qualcomm Snapdragon 845 işlemci, 6 GB RAM, 3,420 mAh batarya ve 256 GB depolama alanı bulunuyor. Cihazda çift ön kamera ve çift arka kamerabulunacağı ifade ediliyor. Çift arka kamera, 16 Megapiksel ve 12 Megapiksel sensörlerden oluşacak ve LED flaş modül bu sensörlere eşlik edecek. Ön tarafta ise iki adet 8 Megapiksel sensöre yer verilecek. U12 Plus kutusundan Android Oreo ile birlikte çıkacak. Cihazın suya ve toza dayanıklı IP68 sertifikasına sahip olacağını da belirtelim.

Telefonun kenarlardan sıkıştırılmasıile aktif olan Edge Sense özelliği ile birlikte uygulama başlatma, fotoğraf çekme, metin yazma ve benzeri işlemleri gerçekleştirmek mümkün olacak. Cihazın tam ekran tasarım ve düşük çerçeve oranı ile geleceğinin altını çizelim. Ek olarak cam arka yüzey, arkaya konumlandırılmış parmak izi okuyucu ve yatay çift kamera diğer tasarım detayları arasında yer alıyor.

Yorum Gönder

0 Yorumlar