İddiaya Göre Yeni Hava Alanında UBER Olacak İddiaya Göre Yeni Hava Alanında UBER Olacak

İddiaya Göre Yeni Hava Alanında UBER Olacak

29 Ekim tarihinde açılması planlanan üçüncü havalimanı için ortaya bomba gibi bir iddia atıldı. Uber'in üçüncü havalimanı işletmecisi ile anlaşarak taksi hizmetlerini satın aldığı belirtildi. HaberTürk yazarı Fatih Altaylı'nın haberine göre, taşıma hizmetini tamamen Uber yapacak.

Yani havalimanına taksiyle gidebileceksiniz ancak gelen yolcular için taksi olmayacak, taksi durağı olmayacak. Sadece Uber bu işlemler için havalimanında yer alacak.

Ülkemizdeki Uber tartışmalarına yönelik bir çözüm önerisi sunarak yazısına başlayan Fatih Altaylı, Uber’in Türkiye’ye geliş öyküsüne dair bazı bilinmeyenleri anlatarak devam etti.

Uluslararası ulaşım şirketi Uber, Türkiye operasyonlarına başlamadan önce Türkiye’de personel taşımacılığı ve otomobil filo kiralama konularında büyük ve bilindik bir firma ile temasa geçtiğini, Uber’e çalışacak filoları kurmaları yönünde firmaya teklif götürdüğünü ancak bu teklifin, yasalara uygun olmadığı gerekçesiyle reddedildiğini iddia etti.

Bu açıklamalar üzerine Uber, konu hakkında resmi bir duyuru yapar mı bilemeyiz ancak iş bu kadar ciddiye bindiyse, pek yakında Uber ve benzeri hizmetler için bir yasal altyapı da oluşturulabilir.

Ancak yapılan açıklamaya göre ''İstanbul'daki yeni havalimanının inşasını ve 25 yıllığına işletmesini üstlenen İGA Havalimanı İşletmesi, Uber ile herhangi bir görüşme yapılmadığını, anlaşmaya varılmadığını duyurdu''.

Yorum Gönder

0 Yorumlar