Elektronik Sigara Ölüm Getirdi Elektronik Sigara Ölüm Getirdi

Elektronik Sigara Ölüm Getirdi

Elektronik sigara benzeri bir ürün olan vape kalem, ABD Florida’da patlayarak bir insanın ölümüne neden oldu. Sigaraya nazaran daha sağlıklı ve güvenli olması gerekçe gösterilerek tüketilen bu ürün, oluşan patlamada 38 yaşındaki Wakeman D’elia’yı öldürdü.

Elektronik sigara olarak adlandırabileceğimiz vape, D’elia içerken aşırı yüklendi. Patlamanın şiddetiyle birlikte cihazın parçaları etrafa mermi gibi yayıldı ve bu parçaların büyük çoğunluğu 38 yaşındaki adamın kafasına isabet etti.

Evde çıkan yangına müdahale eden itfaiye ekipleri, ilk önce adamın vücudunun yüzde 80’ini kaplayan yanıklara bağlı olarak yangın sebebiyle öldüğünü sandılar. Ortaya çıkan otopsi raporu tüm gerçekleri ortaya serdi.

Otopsi raporuna göre, 38 yaşında ki adam patlayan sigara parçalarının kafasına saplanması nedeniyle hayatını kaybetmişti. Patlayan cihazın üreticisi olan Smok-E Mountain tarafından yapılan açıklamada, cihazın normal şartlarda patlamayacağı belirtilirken; pilin veya atomizerin arızalı olabileceği rapor edildi.

Sıvının buharlaştırılması ve kişinin içine çekmesi mantığıyla çalışan vape kalem, sanıldığı kadar güvenli bir ürün olmadığını yaşanan talihsiz olayla ortaya konmuş odldu. Bu teknolojinin henüz geliştirme aşamasında olduğunu bir kez daha hatırlatalım.

Yorum Gönder

0 Yorumlar