PTT Messenger'de Sona Gelindi PTT Messenger'de Sona Gelindi

PTT Messenger'de Sona Gelindi

PTT’nin kullanıcılara sunacağı yerli Messenger'ın testleri başarıyla sonuçlandı. Türk Telekom Vakfı 24. Olağan Genel Kurulu’nda konuşan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, uygulamanın neredeyse hazır olduğunun müjdesini verdi. PTT’nin milli, güvenli anlık mesajlaşma uygulaması olacak olan PTT Messenger, WhatsApp ve Hangouts gibi uygulamaların milli rakibi olarak karşımıza çıkacak.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Arslan, milli mesajlaşma uygulamasına karşı olanlarada sitem etti. Arslan; “Onlar ‘Biz de bunu kullanacağız.’ dedi ama birileri bunu anlamıyor. Birileri, ‘PTT’nin ne işi var da PTT Messenger’a girdi, PTT’nin ne işi var yazılım yapıyor, PTT’nin ne işi var ‘Ben dünya devleriyle yarışacağım.’ diyor. Bizim hedeflerimiz var, biz büyüyen, gelişen ve ülkemizi geleceğe taşıyan bir PTT’den bahsediyoruz.

Bundan bahsediyorsak da bunun gereğini yapacağız. Bunun gereğini yaparken de uluslararası kurallara uyarak, Sayıştay ve bakanlık denetimlerini önceleyerek, daha da önemlisi ‘Dünya devi olacağız.‘ diyorsak, bağımsız denetim kuruluşlarına da denetim yaptırıyoruz ki vatandaşın da bizi gıptayla izleyenlerin de aklında herhangi bir soru işareti kalmasın. Biz yol alırken, birileri bizi anlamadığı için, birileri son 15 yılda PTT’nin değişimini kavrayamadığı için ‘Kurum 15 yıl önceki gibi davransın, küçülsün, yok olsun, Hazinenin omuzlarında yük olsun’ istiyorlar.” dedi.

Yorum Gönder

0 Yorumlar