Apple iOS 12 Public Beta'yı Yayınladı Apple iOS 12 Public Beta'yı Yayınladı

Apple iOS 12 Public Beta'yı Yayınladı

iPhone kullanıcılarının merakla beklediği gün geldi çattı ve iOS 12'nin 'public beta' sürümü kullanıcıların beğenisine sunuldu. 

Apple'ın bugüne kadar ki en büyük güncelleme olarak nitelendirdiği iOS 12, duyurulduğu günden beridir büyük bir merakla bekleniyordu. Hatırlarsanız 4 Haziran tarihinde duyurulan iOS 12, bugüne kadar sadece geliştiriciler için açıktı.

Şimdi ise teknoloji devi, bu güncellemeyi herkese dağıtıyor. Öncelikle belirtmek isteriz ki bu güncelleme ile telefonunuzu iOS 12'ye yükseltmek için en az elinizde iPhone 5S bulunması gerekmekte. 

Kısacası diğer cihazlara göz atacak olursak;
iPhone X
iPhone 8 Plus
iPhone 8
iPhone 7
iPhone 7 Plus
iPhone 6s
iPhone 6s Plus
iPhone 6
iPhone 6 Plus
iPhone SE
iPhone 5s
iPad
12.9-inch iPad Pro 2. nesil
12.9-inch iPad Pro 1. nesil
10.5-inch iPad Pro
9.7-inch iPad Pro
iPad Air 2
iPad Air
iPad 6. nesil
iPad 5. nesil
iPad mini 4
iPad mini 3
iPad mini 2
iPod touch 6. nesil

Bu cihazlardan her hangi birine sahipseniz güncellemeyi indirebilirsiniz. Peki iOS 12 yi nasıl kuracaksınız? Öncelikle buradan ilgili sayfaya giderek Apple kimliğiniz ile giriş yapmanız gerekmekte.

Ardından inen dosyayı çalıştırın ve kurulum işleminden sonra sisteminizi yeniden başlatın. Normalde sistem güncellemesi sayfasında göremeyeceğiniz yeni güncellemeyi artık güncellemeler kısmından görebilirsiniz. Bu aşamada tek yapmanız gereken, şarjınızın yeterli olduğu durumda telefonu güncelleyip baştan başlamasını beklemek. 

Ek olarak belirtmek isteriz ki kurulum öncesinde iTunes üzerinden telefonunuzdaki verilerin yedeğini alma ihtiyacı duyabilirsiniz. Hem veri kurtarma hem de iOS 11.4 sürümüne dönüş yapmak istediğinizde bu işlemi yapmış olmanız gerekecek.

Yorum Gönder

0 Yorumlar