Crysis 4 Çıkacak mı?

Crysis 4 Çıkacak mı?

Merakla beklenen Crysis 4'ün ne zaman çıkacağı ile ilgili bir çok haber yapılmakta. Ancak yerli kardeşlerden resmi bir açıklama gelmese de oyunun çok yakın bir zamanda çıkacağı öngörülüyor. Birçok analist, mali kriz devam ederse Crytek’in 2 yıl içerisinde iflas bayrağını çekeceğini ön görüyor. Zor günleri atlatmaya çalışan ve tek atımlık bir barutu kalan Crytek’in Crysis 4 üstünde çalıştığı ciddi olarak konuşulmaya başlandı.

Yerli kardeşler önce Far Cry oyununu geliştirip Ubisoft‘a vererek isimlerini duyurmuş ve asıl çıkışını Crysis ile yapmıştı.

Oyun piyasasında kendine has bir yer edinen Crysis serisi oldukça popüler oldu ve günümüzde 50 milyona yakın bir kitlesi bulunuyor.

Cevat Yerli'nin yakın çevresine, Crytek’in ana karargahı olan Frankfurt stüdyosu ve İstanbul stüdyosu ile birlikte ortak oyun geliştirmeyi düşündüklerini, bunun Crysis 4 üzerine olabileceğini veya Far Cry’ın ilk oyununa benzer bir oyun yaratmayı düşündüklerini söylediği iddia ediliyor.

Eğer oyunu tamamlayabilir ve sonra ilgi görmez ise, Crytek’i iflasa sürekleyeceğinden de bahsetmiş.

İstanbul – Frankurt stüdyosu arasında son günlerde yoğun bir mail trafiği olduğu söyleniliyor. 

Öngörülen oyunun çıkış tarihi ise 2018 3. Çeyrek veya 2019 olarak düşünülüyor.Buna ek olarak, Crysis’in geleceği hakkında Crytekpatronu Cevat Yerli açıklamalarda bulunmuş ve üçlemenin ardından geliştirecekleri oyunda radikal değişiklikler yapılacağından bahsetmişti.

Yorum Gönder

0 Yorumlar