En Çok Arıza Yapan Akıllı Telefonlar Açıklandı En Çok Arıza Yapan Akıllı Telefonlar Açıklandı

En Çok Arıza Yapan Akıllı Telefonlar Açıklandı

Dünya çapında yapılan araştırmalar sonucunda verilerden yola çıkarak araştırma şirketi blancco tarafından hazırlanan State of Mobile Device Repair & Security raporunun 2017 yılı son çeyrek sürümü yayınlandı. Son çeyrekte en fazla arızalanan telefonların listelendiği raporda markaya, modele göre Android işletim sistemi kullanan telefonlar sıralanıyor. Ayrıca iOS sürümüne göre en fazla arıza yapan telefonların da listelendiği araştırmaya göre dikkat çekici sonuçlar ortaya çıktı.

Arıza yapan markalarda Samsung birinci

Buna göre son çeyrekte en fazla arıza yapan akıllı telefon markası Samsung oldu. %34 ile birinci olan Samsung'u %13 ile Xiaomi takip etti. Onu üçüncü sırada %9 ile Motorola takip ederken dördüncü sırada ise LG yer aldı. LG'den sonra Lenovo, InFocus, HMD Global (Nokia), Huawei, OnePlus ve ZTE geliyor.
Arıza çıkaran modellerde Xiaomi Redmi 4 listenin başında yer alıyor

Geçen yılın son çeyreğinde en fazla arıza yapan model ise %9 ie Xiaomi Redmi 4 oldu. Onu %6 ile Motorola Moto G (5S) Plus takip ederken üçüncü sırada ise Leonovo K8 Note yer aldı. Sıralamada HMD Global Nokia 6, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy S7 Active, Xiaomi Y1, Samsung Galaxy S6 ve Samsung Galaxl S7 Edge yer aldı.

iOS tarafında ise birinci iPhone 6

Geçen yılın son çeyreğinde Apple tarafından bakacak olursak en fazla arıza yapan model %26 ile iPhone 6 olurken, onu %14 ile iPhone 6S takip etti. Üçüncülük koltuğunda ise iPhone 6S Plus yer aldı. Bu üç modeli sırasıyla iPhone 7 Plu, 6 Plus, 7, 5s, SE, 8 Plus ve 5 takip etti.

Yorum Gönder

0 Yorumlar