Huawei'den Hızlı Şarj Teknolojisinde Büyük Adım Huawei'den Hızlı Şarj Teknolojisinde Büyük Adım

Huawei'den Hızlı Şarj Teknolojisinde Büyük Adım

Kablosuz şarj ve hızlı şarj teknolojileri günümüz akıllı telefon modellerinin olmazsa olmazları arasına girmiş durumda. Haliyle bu alanda da üreticiler arasında ciddi bir rekabet yaşanıyor. Son olarak ortaya çıkan Huawei hızlı şarj teknolojisi ise şimdiye kadarkilerin en hızlısı olabilir.

Yakın zamanda Oppo Find X Lamborghini Edition ile standart olarak gelecek Super VOOC şarj standardını duyurulmuştu. Oppo 3,750 mAh bataryayı sadece 35 dakikada dolduracak bu teknolojinin şimdiye kadarkilerin en hızlısı olduğu iddiasındaydı. Öte yandan, bu durum değişecek gibi gözüküyor.

İddialara göre, Huawei tarafından tanıtılması beklenilen Huawei Super Charge teknolojisinin kalbi Huawei Power adlı şarj adaptörü olacak. Astec Electronics tarafından geliştirilen ve Chinese 3C sertifikası alan adaptörün farklı modlar ile çalışabildiği görülüyor. Bunların arasındaki en hızlı mod ise 40W maksimum çıkış sağlayan 10V 4Aolarak göze çarpıyor. Bu değerin mevcut Huawei P20 serisinde sunulandan 2 kat fazla olduğunun altını çizelim. Huawei P20 serisinin standart şarjı ise 22.5 W seviyesine kadar çıkabiliyor. Yeni teknoloji sayesinde bataryanın sadece 30 dakikada doldurulabileceğinin altı çiziliyor.

Yeni Huawei Super Charge hızlı şarj teknolojisinin ilk kez sunulacağı cihazın ise, Ekim ayında tanıtılması beklenen Huawei Mate 20 olacağı düşünülüyor.

Yorum Gönder

0 Yorumlar