Nokia'nın 5 Kameralı Telefonunun Tanıtım Tarihi Ortaya Çıktı Nokia'nın 5 Kameralı Telefonunun Tanıtım Tarihi Ortaya Çıktı

Nokia'nın 5 Kameralı Telefonunun Tanıtım Tarihi Ortaya Çıktı

Avrasya Ekonomik Komisyonu (AET) tarafından listelenen sertifikalar, TA-1087 ve TA-1119 model numaraları altında kayıtlı iki farklı akıllı telefon ile ilgili karşımıza çıkıyor. Nokia’ya yakın kaynakların aktardıkları bilgiler gerçeğe dönüşürse Nokia 5.1 ve Nokia 9, IFA Fuarı’nda lanse edilecek. 6-11 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek etkinlikte gün ışığına çıkacak telefonlardan Nokia 9’da parmak izi sensörünün ana ekranda olması bekleniyor. Nokia 9’un ise 5,7 inçlik ekranla geleceği konuşuluyor. Qualcomm’un en yeni mobil işlemcisi Snapdragon 845 işlemcisinden güç almasını beklediğimiz telefonlardan Nokia 9’un kamera performansıyla rakiplerine gözdağı vereceği iddia ediliyor. Daha önceki modellerde olduğu gibi Zeiss imzasını taşıyacak beş kameranın her birinin farklı yapılandırılmış sensöre sahip olacağı belirtiliyor. Beş kamera yardımıyla telefonun çok daha fazla yakınlaştırmaya (optik) izin vereceği söyleniyor. Nokia 9’da bununla birlikte parmak izi sensörünün ana ekranda olma durumu da kuvvetle muhtemel. 

Nokia 9’nun fiyatına dair net bir bilgi bulunmasa da kaynaklar telefonun fiyatının Galaxy S9 ile aynı seviyede olacağını söylüyor.

Yorum Gönder

0 Yorumlar