Oppo A5'in Tanıtımı Yapıldı Oppo A5'in Tanıtımı Yapıldı

Oppo A5'in Tanıtımı Yapıldı

Orta segmentin akıllı telefon endüstrisi açısından uzun yıllardır süregelen yoğun rekabet geleneği, neredeyse ara vermeden tüm hızıyla devam ediyor. Bu kapsamda Çin merkezli üreticilerin sunduğu modellerin öne çıktığı görülüyor. Bu üreticilerden biri de şüphesiz Oppo.

Oppo, orta segmentte konumlanan yeni modeli A5’i duyurdu. Akıllı telefon büyük ekranda nispeten iddialı bir ekran deneyimi vaat ediyor. 1520 x 720 piksellik çözünürlüğe sahip olan 6.2 inç LCD ekranla gelen modelde ekranın en/boy oranı ise 19:9 seviyesinde. Bu yönüyle alışılmışın bir miktar dışında yer aldığını belirtmek mümkün.

8 çekirdekli Snapdragon 450 işlemcisi bulunan modelde, bu donanım argümanının ulaşabileceği maksimum saat hızının 1.8 GHz olduğu kaydediliyor. 4 GB RAM, 64 GB dahili depolama alanı ve microSD desteği diğer öne çıkanlar arasında yer alıyor. Pil kapasitesi ise 4.230 mAh seviyesinde. Orta segment modellerin birçoğunda görülebilen 3 bin mAh civarı pil kapasitelerinin üzerine çıkılması dikkate değer.

12 + 2 MP arka ve 8 MP ön kamerası bulunan modelde görüntüleme tarafında birçok yazılımsal özellik söz konusu. Çift arka kameranın düşük ışıklı ortamlarda net fotoğraf ve video iddiasının da altını çizelim.

Yorum Gönder

0 Yorumlar