Şehirlerin Hava Kalitesi Artık Uygulamadan İzlenilebilecek Şehirlerin Hava Kalitesi Artık Uygulamadan İzlenilebilecek

Şehirlerin Hava Kalitesi Artık Uygulamadan İzlenilebilecek

Çevre ve Şehircilik Bakanlığıtarafından Ulusal Hava Kalitesi İzleme Ağı bünyesindeki 300 hava kalitesi ölçüm istasyonu üzerinden elde edilen sonuçların öğrenilebileceği yeni bir Ulusal Hava Kalitesi İzleme Ağı uygulaması geliştirilmiş durumda.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, kullanıcıların yaşadıkları bölgenin hava kalitesi değerlerine anlık olarak erişim sağlamalarını mümkün hale getirecek yeni bir uygulamaya imza attı. Hali hazırda www.havaizleme.gov.tr adresi üzerinden erişilebilen Ulusal Hava Kalitesi İzleme Ağı ölçüm sonuçlarına artık akıllı telefonlar için geliştirilen mobil uygulamalar üzerinden de bakılabilecek.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşarı Mustafa Öztürk, uygulamanın Android için hazır olduğunu iOS çalışmalarının ise tamamlandığını ve çok yakında indirilebilir hale geleceğini ifade ediyor. Türkiye genelinde hava kalitesi verilerinin izlenebileceği uygulama ile konumunuza en yakın ölçüm istasyonunun ölçüm değerleri öğrenilebilecek. Ek olarak, güncel hava kalitesine göre aktivite önerilerinin görüntülenmesi sağlanıyor. Ölçüm istasyonu ile ilgili fotoğraf ve konum bazlı bildirim gönderilmesinin de uygulama ile sunulduğu ifade ediliyor.

Yorum Gönder

0 Yorumlar