Sony Xperia XA2 Ortaya Çıktı Sony Xperia XA2 Ortaya Çıktı

Sony Xperia XA2 Ortaya Çıktı

Sony, Xperia XA2 ve XA2 Ultra akıllı telefon modellerinin yanına sessiz sedasız bir biçimde yeni bir üye daha eklemiş durumda. Ocak ayında gerçekleştirilen CES 2018 etkinliğinde tanıtılan bu XA2 modellerinden sonra şimdi tanıtılan yeni cihaz ise Sony Xperia XA2 Plus oldu. 

Yeni Xperia XA2 Plus aslında XA2 Ultra modelinin modifiye edilmiş bir versiyonu olarak karşımıza çıkıyor. Cihazın dış taraftan en büyük farklılığı ise ekran ve kullanılan malzeme tarafında. Ultra modelindeki gibi 6 inç ekran sunulsa da bu defa 18:9 görüntü oranı mevcut durumda. Yeni oran sebebiyle XA2 Plus boy ve geniş tarafında küçülürken daha rahat bir tutuş sağlıyor. Bu modelde plastik arka tarafın yerini yeni alüminyum panel alıyor. Parmak izi okuyucu sensör ise yine tekli arka kameranın üst tarafında konumlandırılıyor.

Şimdi ise XA2 Plus akıllı telefonun donanımsal detaylarına bakalım. Gücünü Qualcomm Snapdragon 630 mobil platformundan alan cihazda 4 GBveya 6 GB RAM seçenekleri sunuluyor. Dahili depolama kapasitesi seçenekleri ise 32 GB veya 64 GB. Bu kapasitenin microSD kart aracılığıyla artırılabileceğini de belirtelim. Cihazda fotoğraf ve video çekimleri içinse 23 Megapiksel arka kamera ve 8 Megapiksel ön kamera yer alıyor. Quick Charge 3.0 destekli 3,580 mAh batarya kapasitesine sahip cihaz, kutudan Android 8.0 Oreo ön yüklü olarak çıkıyor.

Yorum Gönder

0 Yorumlar