Yanlış Bilgilerle Mücadele İçin WhatsApp Ödül Verecek Yanlış Bilgilerle Mücadele İçin WhatsApp Ödül Verecek

Yanlış Bilgilerle Mücadele İçin WhatsApp Ödül Verecek

WhatsApp sosyal bilimler ve yanlış bilgiler ile mücadele etmek amacıyla önemli bir hamle gerçekleştireceklerini açıkladı. Yanlış bilgilendirme ile ilgili konuları araştırmak isteyenler için WhatsApp ödül paketinin teşvik sağlaması hedefleniyor.

WhatsApp Araştırma Ödülleri için sosyal bilim ve disiplinle ilgili gelecek her türlü araştırma teklifini memnuniyetle karşılayacaklarının altı çiziliyor. Bu bağımsız araştırma teklifleri için sağlanacak fonlamaların WhatsApp, Facebookve daha geniş bilimsel ve politik topluklar ile paylaşılmak üzere tasarlandığına da dikkat çekiliyor. Ayrıca şirket, sınırlandırılmamış parasal ödüller ile araştırmacılara mevcut araştırma portföylerini genişletme olanağı sağlandığı ifade ediyor.

Platform, çevrimiçi etkileşimi ve bilgi teknolojilerini kullanan yerleşik deneyime sahip bireylerin yanı sıra mevcut araştırmalarını bu alanlara genişletmek isteyenlerin başvurularını da kabul edecek. Ödül için başvuranlara hiçbir WhatsApp verisinin sağlanmayacağına ve elde edilen araştırma verilerinin araştırmacıya ait olacağına da açıklık getiriliyor.

Bu ödül programı ile şirketin araştırma teklifi başına şirket 50 bin dolara varan ödüller vereceğini belirtelim. Tabii ki her teklif de onay alamayacak. Tüm başvurular, WhatsApp araştırma ekibi tarafından incelenecek ve şirket dışından uzmanların da görüşlerine başvurulacak.

Yorum Gönder

0 Yorumlar