40x Optik Zoom'lu Canon SX740 HS'nin Tanıtımı Yapıldı 40x Optik Zoom'lu Canon SX740 HS'nin Tanıtımı Yapıldı

40x Optik Zoom'lu Canon SX740 HS'nin Tanıtımı Yapıldı

Canon PowerShot SX740 HS tanıtıldı. Kompakt yapıdaki cihaz, Huawei P20 Pro gibi akıllı telefonlara kıyasla daha iyi fotoğraf ve video çekmek isteyenlere hitap ediyor. Böylece normal kullanıcıların ve vlog çekenlerin beğeneceği bir ürün.

40 mm kalınlığı ve 299 gramlık ağırlığı ile rahatlıkla taşınabilen bir fotoğraf makinesi olan Canon PowerShot SX740 HS, küçük boyutlarına rağmen 40 kat optik yakınlaştırma imkanı sunarak rakiplerine karşı ciddi bir avantaj elde ediyor.

Fotoğraf makinesinin 20.3 Megapiksel çözünürlüğündeki 24 – 960 mm‘lik objektifi, yukarıda belirttiğimiz gibi 40x optik zoom yapabiliyor. Bu değer kompakt boyutlardaki bir fotoğraf makinesi için oldukça etkileyici.

SX740 HS, PowerShot serisinin 4K video kaydı yapabilen tek modeli olarak bir ilke imza atıyor. Dijital görüntü sabitleme teknolojisine sahip olan cihaz, DIGIC 8 görüntü işlemcisi sayesinde saniyede 10 kare fotoğraf çekebiliyor. Ancak, sürekli otomatik netleme kullanılmak istendiğinde bu değer 7.4 kare / saniyeye düşüyor.

3 inç büyüklüğündeki LCD ekranı 180 derece dönebilen SX740 HS, Wi-Fi ve Bluetooth bağlantısı sayesinde kullanıcıların çekilen fotoğraf ve videoları hızlıca akıllı telefon ve bilgisayar gibi cihazlara aktarmasını sağlıyor.

Ağustos ayından itibaren, iki farklı renk seçeneği ile satışa sunulacak olan fotoğraf makinesi, ABD’de 399.99 dolar fiyat etiketine sahip olacak.

Yorum Gönder

0 Yorumlar