Apple'ın İlk Bilgisayarı Açık Arttırmada Görücüye Çıkıyor Apple'ın İlk Bilgisayarı Açık Arttırmada Görücüye Çıkıyor

Apple'ın İlk Bilgisayarı Açık Arttırmada Görücüye Çıkıyor

Sadece 60 adet kaldığına inanılan tamamen çalışır durumdaki bir diğer Apple 1 bilgisayar, Eylül ayında gerçekleştirilecek bir açık artırma ile yeni sahibinin olacak. Beklentilere göre bu Apple 1 açık artırmaile uçuk bir fiyata satılabilir.

Steve Jobs ve Steve Wozniak tarafından 1976-1977 yılları arasında 200 adetüretilen ve The Byte Shop adlı bilgisayar mağazasına satılan Apple 1 bilgisayarlardan birisi daha adeta bir antika olarak açık artırmaya çıkacak. Toplamda 175 adetsatılan bilgisayarlardan sadece 60 adedinin sirkülasyonda kaldığına inanıldığının da tekrar altını çizelim.

RR Auction açık artırmaya çıkacak bu bilgisayarın özel olduğuna da dikkat çekiliyor. Bunun sebebi ise Haziran 2018tarihinde Apple 1 uzmanı Corey Cohentarafından bilgisayarın orijinal haline geri yüklenmesi. Hatta bilgisayarın çalışması ve işlevleri için istek üzerine video gönderimi de yapılacağı paylaşılıyor. Apple bilgisayarın kondisyonu ise 10 üzerinden 8.5 olarak derecelendiriliyor.

Ürün için 13 Eylül itibariyle ön teklifleri başlatılacak ve 25 Eylül itibariyle de canlı açık artırma yöntemi ile teklif alınacak. Bu ilk Apple bilgisayarın çıktığında 666 dolarasatılırken ve günümüzde ise bunun 2,950 dolara denk geldiği belirtiliyor.

Gelelim açık artırmada satış için beklenen rakama. RR Auction, Apple 1 bilgisayarın 300 bin doların üzerinde bir fiyata satılacağını ön görüyor.

Yorum Gönder

0 Yorumlar