BlackBerry KEY2 LE Görüldü BlackBerry KEY2 LE Görüldü

BlackBerry KEY2 LE Görüldü

Deyim yerindeyse akıllı telefon devrimi yaşanmadan önce pazarın en iddialı oyuncularından birisi olan BlackBerry, Android ve iOS sonrasında kendi işletim sisteminden vazgeçmek zorunda kaldı.

Android ile yeniden canlanmaya çalışan BlackBerry, tamamen ekranlara sahip modellerin konuşulduğu şu günlerde QWERTY klavyeden hala vazgeçmiş değil. Kendine has kimliğini koruyan BlackBerry, bu defa ise KEY2 LE (Lite Edition)modeliyle gündemde geldi.

Ortaya çıkan basın görseline göre KEY2 ile büyük farklılıkları bulunmayan KEY2 LE, Snapdragon 636 işlemciden gücünü alacak. 4 GB RAM’ın kullanılacağı modelde 32 ve 64 GB dahili depolama birimi yer alacak.

13 Megapiksel ve 5 Megapiksellik çift lensli kameranın kullanıldığı modelin ön tarafında ise 24 Megapiksellik bir selfie kamerası bulunuyor. 3000 mAh bataryadan gücünü alacak olan BlackBerry KEY2 LE, yine boşluk tuşuna entegre edilen bir parmak izi okuyucuya sahip olacak.

USB Type-C girişine yer verilen model 150.25 x 71.8 x 8.35 mm boyutlarında ve 156 gram ağırlığında olacağı iddia ediliyor. Android 8.1 Oreo ile çalışacak olan modelin tanıtım tarihi ve fiyat bilgisi ise şu an için bilinmiyor.

Yorum Gönder

0 Yorumlar