e-Devlette Yogunluk, Bedelli Askerlik Yerleri Belirlendi! İşte Tarihleri e-Devlette Yogunluk, Bedelli Askerlik Yerleri Belirlendi! İşte Tarihleri

e-Devlette Yogunluk, Bedelli Askerlik Yerleri Belirlendi! İşte Tarihleri

Binlerce kişinin merakla beklediği Bedelli askerlik yerleri ve Bedelli askerlik celp tarihleri son günlerde Google’da en çok aranan kelimeler haline geldi. Celp dönemlerinin açıklanmasının ardından, ilk bedelli askerlik yerleri belli oldu.
Bedelli askerlik yerleri belli oldu!

Beklenen gün geldi ve birinci dönemde ( 15 Eylül 2018 ) silah altına alınacaklar için askerlik yerleri belli oldu. Eylül ayında 21 günlük askeri eğitimini yerine getirecek vatandaşlar e-Devlet‘ten bedelli askerlik yerlerini öğrenebilirler.

Celp dönemleri ilan edilen yükümlülerin yoklamalarını celp dönemleri için belirlenen ve e-Devlet’te kişisel olarak belirtilen yoklama tarihine kadar tamamlaması gerekiyor. Aksi takdirde gerekli işlemlerini süresi içerisinde tamamlamayan yükümlüler bedelli askerlik kapsamı dışına çıkartılacak.

İlk üç dönem için yükümlülerin birlik bilgileri, yoklama durumları ve sevk evraklarını alabilecekleri tarihler daha önce açıklanmıştı. Birinci dönemde (15 Eylül 2018) silah altına alınacaklar için 28 Ağustos, ikinci dönem (6 Ekim 2018) için 6 Eylül, üçüncü dönem (27 Ekim 2018) için bilgiler 27 Eylül’de açıklanacak.

Yorum Gönder

0 Yorumlar