Facebook'tan Skandal Kutlama Facebook'tan Skandal Kutlama

Facebook'tan Skandal Kutlama

Sosyal medya devi Facebook, Endonezya'da Pazar günü 130'dan fazla kişinin hayatını kaybettiği deprem sonrasındaki mesajlarda yanlışlıkla kutlama balonları ve konfeti uçurdu. 

Yanlışlık, Endonezya dilinde "selamat" kelimesinin hem "esenlik - güvendeyim" hem de "tebrikler" anlamına gelmesinden kaynaklandı. Kullanıcıların mesajlarında bu kelime geçince, otomatik olarak balonlar ve konfeti uçtu. Bizde ''hayırlı olsun'' denildiği zamanki gibi. 

Facebook bir süre sonra yanlışlığı fark edip, Endonezya'da balonlu kutlama özelliğini devre dışı bıraktı. Şirket, "bu talihsiz hatadan dolayı üzüntü duyduğunu" açıkladı.

Bu konuda halk derin bir üzüntü içerisindeyken Facebook'un bu konuda yapmış olduğu hata ne kadar kabul edilebilir orası tartışılır. 

Özellikle son zamanlarda yaptığı yanlışlar yüzünden kendisine çeki düzen verme aşamasında adım adım ilerleyen sosyal medya devi, artık her yaptığı yanlış üzerine daha fazla tepki çekmeye başlıyor. Bu durum karşısında kullanıcılarının üzerine titreyen Facebook, anlaşılan dikkatsizliğine devam ediyor.

Yorum Gönder

0 Yorumlar