General Mobile Yerli Üretim Türkiye'de Fabrika Açtı General Mobile Yerli Üretim Türkiye'de Fabrika Açtı

General Mobile Yerli Üretim Türkiye'de Fabrika Açtı

Yerli Yerlitelefon üreticilerimizden General Mobile, AR-GE ve operasyon yönetimi birimlerinin ardından, üretim sürecini de Türkiye’de yapmaya başladı! 100 milyon TL yatırım sonrasında, General Mobile yerli üretim için fabrika açtı!

Son günlerde, yerli üretim ve yerli markaya ilginin arttığı bir süreçteyiz. Özellikle, teknoloji dünyasında bu konu çok daha büyük bir önem taşıyor. Ülkemizin yerli markalarından ve dünya genelinde 33 tane ülkeye yaptığı ihracat ile ülke ekonomisine büyük katkıda bulunan General Mobile, 100 milyon TL gibi ciddi bir yatırım ile yerli üretimi tamamen ülke sınırları içinde yapmaya başladı.


Şirket, 33 ülkede gerçekleştirdiği büyüme ve yatırımların yanı sıra Türkiye’ye de değer katmaya devam ediyor. Marka stratejisi, operasyonu, tasarımı, Ar-Ge ve üretim tesisleri Türkiye’den yönetilen General Mobile, 100 milyon TL’lik yeni fabrika yatırımı ile birlikte Türkiye’nin en büyük yerli cep telefonu fabrikasını üretime kazandırmış oldu.


2017 yılında toplam satışın yüzde 16 gibi bir kısmını ihracat ile yapan şirket. Yeni fabrika yatırımı ile bu oranı 2018 yılı sonunda yüzde 20 seviyesine çıkartmayı planlıyor. 2017 yılında ihracat cirosu 75 milyon TL olan şirketin, 2018 sonu hedefi ise 155 milyon TL. Yeni üretim fabrikası ile artan üretim kapasitesi, bir yandan iç pazarın ihtiyaçlarını karşılayacak, bir yandan da ihracatı güçlendirecek bir gelişme.

Şu an yıllık üretim kapasitesi 2,5 milyon adet olan fabrikanın hedefi, faaliyette olunan ülke sayısını 2018 sonuna kadar 45’e çıkartmak ve yıllık 4,4 milyon adet telefon üretmek olacak.

Şu anda, üretimi işlerini sürdüren bu önemli fabrikanın resmi açılış töreni ise önümüzdeki aylarda gerçekleşecek.

Yorum Gönder

0 Yorumlar