Huawei Mate 20 Pro Ortaya Çıktı Huawei Mate 20 Pro Ortaya Çıktı

Huawei Mate 20 Pro Ortaya Çıktı

Geçtiğimiz gün Huawei Mate 20 modelini görenler tarafından hazırlanan taslaklar gün yüzüne çıkmışken bugün ise Huawei Mate 20 Pro modeli olduğu iddia edilen bir akıllı telefon sızdırıldı.

Görüntü kalitesi her ne kadar düşük olsa da modelin tasarım detayları seçilebiliyor. En önemli ayrıntı ise adeta bir kutu yapılarak içerisine konulan 3 kamera ve LED flaş oluyor. Geçtiğimiz gün ortaya çıkan görsel ile paralellik gösteren bu kamera diziliminin hemen altında ise ekranın altına taşınacağı söylenen parmak izi okuyucuyu görüyoruz.

Her ne kadar bu görselde ön yüzünü göremesek de modelin 6.3 inçlik 2244×1080p ekranında sadece kamera için küçük bir çentik yer alacağı iddia ediliyor. Huawei’nin en yeni işlemcisi olan Kirin 980’den gücünü alacak olan Mate 20 Pro, 6/8 GB RAM ve 128/256 GB dahili hafıza seçenekleriyle gelecek. 4200 mAh bataryadan gücünü alacağı iddia edilen Mate 20 Pro, 5V/4.5A hızlı şarj desteği sunacak.

Android Pie ile çalışacak olan Mate 20 Pro, 3.5 mm kulaklık girişine ve kablosuz şarj desteği ile gelecek. Ekim ayında tanıtılması beklenilen modelin fiyatı ise bilinmezliğini koruyor.

Yorum Gönder

0 Yorumlar