MSI’dan Yeni Ekran Kartı RTX 2080 Ti MSI’dan Yeni Ekran Kartı RTX 2080 Ti

MSI’dan Yeni Ekran Kartı RTX 2080 Ti

NVIDIA’nın amiral gemisi seviyesindeki yeni GeForce RTX serisi ekran kartlarını duyurmasına oldukça kısa bir süre kaldı. RTX 2070 ve RTX 2080’in tanıtılması beklenirken, bu ekran kartlarına RTX 2080 Ti’nin de eklendiği düşünülüyor.

Zira, MSI GeForce RTX 2080 Ti GAMING X TRIO modelinin detayları ortaya çıktı. Turing mimarisi ile geliştirilen RTX serisi kartlar üst seviye performansının yanı sıra, Ray Tracing teknolojisi ile oyuncuların gönlünü fethedecek.

MSI’ın bu ürünü ilk özel RTX 2080 Ti ekran kartı olacak. Tasarımsal anlamda GTX 1080 Ti GAMING X TRIO’ya oldukça benzeyen yeni ekran kartı, Turing GPU ve GDDR6 bellek ile tüm oyunların en üst ayarlarda oynanabilmesini sağlayacak.

MSI’ın bu kartında yeni VR başlıklarda kullanılan ve USB-C arabirimi üzerine inşa edilen VirtualLink konektörü yer alıyor. Ayrıca, bu kart ile birlikte SLI’a veda edilerek, çok daha gelişmiş bir çözüm olan NVLink teknolojisi kullanılıyor.

Bu sayede iki adet RTX 2080 Ti ekran kartı aynı anda kullanılmak istenildiğinde, 22 GB’lık bir GDDR6 belleğe sahip olunuyor. Yani yıllardır kullanılmakta olan SLI bağlantısının aksine VRAM kapasitesinden tam olarak yararlanılabiliyor.

Üç fanlı bir soğutma sistemine sahip olan ekran kartı, güç ihtiyacını 8 + 8 pin bağlantısı ile karşılıyor. Henüz kartın fiyatı ve çıkış tarihi bilinmezliğini koruyor. Ancak, bu kartın ülkemizde fiyatı ile cep yakacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Yorum Gönder

0 Yorumlar