Nokia 9 PureView Geliyor Nokia 9 PureView Geliyor

Nokia 9 PureView Geliyor

Yeni nesil Nokia modelleriyle markayı adeta yeniden canlandıran HMD Global, aslında Nokia’ya özel olan ama uzun süredir Microsoft’un elinde bulunan teknolojinin de patentini aldı. Nokia Lumia 1020 gibi telefonlardan da hatırlayacağımız PureView yeniden Nokia’ya dönüyor ve muhtemelen Nokia 9 PureView ile beraber yeniden aramızda olacak.

Avrupa Birliği Fikri Mülkiyet Ofisi’ndeki listeye göre, teknolojinin patent hakları Microsoft’tan, HMD Global’e geçmiş durumda. İlk kez Dünya Mobil Kongresi’nde Nokia 808 ile tanıtılan bu teknoloji, özellikle kamera tarafında yapılan büyük mobil devrimin de habercisiydi. Daha sonraları Lumia 920, 1020, 1520, ve Microsoft Lumia 950 modellerinde kullanıldı.

Şimdiyse IFA öncesinde gelen bu haberle beraber Nokia tarafında heyecan seviyesi de artmış durumda. Hatta fuarda tanıtılması beklenen Nokia 9 PureView desteği ile karşımıza çıkabilir. Böyle bir durum yaşanması halinde, akıllı telefonlarda son dönemde iyice kızışan sensör teknolojileri alanında, yepyeni bir oyuncu daha sahneye çıkmış olacak.

Yorum Gönder

0 Yorumlar