Samsung Galaxy J3 2017 İçin Android Oreo (8.0) Yayınlandı Samsung Galaxy J3 2017 İçin Android Oreo (8.0) Yayınlandı

Samsung Galaxy J3 2017 İçin Android Oreo (8.0) Yayınlandı

Samsung'un uzun zamandır güncelleme alması beklenen modeli Galaxy J3 2017'ye sonunda güncelleme geldi. Nihayetinde Galaxy J3 2017 için Android 8.0(Oreo) alacağı duyuruldu.

Güncellemenin en geç Eylül ayındayayınlanacağını açıklayan Samsung, bir ay erken yayınlamış oldu. Ancak, Android P‘nin çıktığını düşündüğümüzde, Android Oreo genelinde güncellemenin bu cihaza gelmesi oldukça uzun sürdü.

Rusya ve Birleşik Arap Emirlikleri olmak üzere şu anda iki ülkede yayınlanan güncellemenin, yazılım sürüm numarası Rusya için J330FXXU3BGH1 ve Birleşik Arap Emirlikleri için J330FXWU3BRG3. Bu iki bölgede sorun çıkmaması halinde Samsung, güncellemeyi diğer ülkelerdeki cihazlar ile buluşturacak.

Haziran ayı güvenlik yamalarına ev sahipliği yapan güncelleme, Android Oreo ile sunulan standart yenilikleri cihaz ile buluşturuyor. Bunları hatırlamak gerekirse;

Bir uygulama üzerinde çalışılırken küçük bir pencerede video izlenmesine olanak tanıyan Picture-in-Picture özelliği ile gelen güncelleme, yeni emojiler, gelişmiş pil detayları ve bildirim erteleme gibi Oreo yeniliklerine ev sahipliği yapıyor.

Yorum Gönder

0 Yorumlar