Samsung Galaxy Note 9'un Fiyatı Cep Yakacak Samsung Galaxy Note 9'un Fiyatı Cep Yakacak

Samsung Galaxy Note 9'un Fiyatı Cep Yakacak

9 Ağustos'ta tanıtımı yapılacak olan Samsung Galaxy Note 9'un fiyatı ortaya çıktı. Ortaya çıkan fiyat ise cepleri yakacak gibi görünüyor.

Note 9’un İngiltere’de satışa sunulacağı fiyat güvenilir kaynaklardan Roland Quandt tarafından ortaya çıkarıldı. Bu sızıntı sayesinde cihazın ABD fiyatı konusunda da bir tahmin yürütmek oldukça mümkün.

128 GB depolamaya sahip olan Note 9’un 900 sterlin, 512 GB depolama alanına sahip olan Note 9’un ise 1100 sterlin fiyat etiketine sahip olacağı belirtiliyor. Galaxy Note 8 modeli İngiltere’de 870 sterlin fiyat etiketi ile satışa sunulmuştu.

Bu kapsamda Samsung’un, Galaxy Note 9 modelinde 30 sterlinlik bir fiyat artışı yaptığı görülüyor. Tabi, sterlini doğrudan ABD dolarına veya Türk Lirasına çevirmek doğru fiyatı vermeyecektir.

Analistler bu artışın ABD’de 50 dolar olarak kullanıcıların karşısına çıkacağını düşünüyor. Bu kapsamda 128 GB’lık Note 9 için 950 dolar, 512 GB’lık Note 9 için ise 1150 dolar fiyat bekleniyor. Maalesef, ülkemiz için tahmin yürütemiyoruz.

Zira, son günlerde döviz kuru, Türk lirası karşısında beklenmeyen düzeyde bir yükseliş gösteriyor. Bu nedenle Samsung’un Türkiye için Galaxy Note 9’un fiyatını yeniden değerlendireceği düşünülüyor. Fikir vermesi açısından şu anda Galaxy Note 8 modelinin 4300 – 4500 TL arasında satın alınabildiğini söyleyebiliriz.

Yorum Gönder

0 Yorumlar