Samsung Galaxy Note 9'un Teknik Özellikleri Kesinleşti Samsung Galaxy Note 9'un Teknik Özellikleri Kesinleşti

Samsung Galaxy Note 9'un Teknik Özellikleri Kesinleşti

9 Ağustos'ta tanıtımı yapılacak olan Samsung Galaxy Note 9'un teknik özellikleri netleşti. 

Galaxy Note 9’un Rusya’da satılacak olan versiyonuna ait bir kutunun görseli sızdırıldı. Bu görsel ile telefonun tüm özellikleri de resmi olarak netleşmiş oldu. Galaxy Note 9’un en dikkat çeken yeniliği 4000 mah kapasiteli bataryası oldu diyebiliriz.

Note 9’da Galaxy S9 Plus modelinde olduğu gibi, değişken diyaframa sahip olan 12 Megapiksel çözünürlüklü arka kamera yer alacak. Samsung’un yeni Note modeli, minimum 128 GB depolama kapasitesi ile alınabilecek. Cihazın 128 GB depolama seçeneği olan modelde RAM kapasitesi 6 GB olacak. Galaxy Note 9 kutusu ile teknik özellikler doğrulanmış oldu..Cihazın Amerika’da satılacak olan versiyonunda Snapdragon 845, diğer ülkelerde ise Exynos 9810 işlemcisi yer alacak.

Cihazın arka tarafında ise 12 Megapiksellik 2 adet kamera yer alıyor. Bu kameranın diyaframı f/1.5 – f/2.4 aralığında değer alabilecek. Note 9’un ön tarafında ise 8 Megapiksel kamera yer alacak. Kamera noktasında, donanımsal bir yenilik olmadığı ortada.

Yeni Note modeli ile S-pen kalemini geliştiren Samsung, bu yıl S-peniçin bluetooth özelliği de geliştirdi. Ses noktasında ise AKG ile çalışmalar devam ediyor. Samsung‘ un yeni amiral gemisinde stereo AKG hoparlör ile geliyor.

Yorum Gönder

0 Yorumlar