Samsung'dan Kırılmaz OLED Cam Hamlesi Samsung'dan Kırılmaz OLED Cam Hamlesi

Samsung'dan Kırılmaz OLED Cam Hamlesi

Samsung Display, kırılmaz özellikte ve esnek bir OLED panel geliştirdiğini açıkladı. Akıllı telefonlar için kullanılabileceği bildirilen bileşen, ABD’de sertifikasyon alanındaki prosedürlerini de tamamladı.

Güney Kore merkezli teknoloji şirketi Samsung’un yeni kırılmaz OLED panelinin askeri standartlardaki dayanıklılık testlerinden başarıyla geçtiği bilgisi de paylaşıldı.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Samsung Display Genel Müdürü Hojung Kim, ürünün cama benzediğini, hafif ve sert olduğunu belirtti.

Kırılmayan OLED panellerin otomobil konsolları, mobil askeri cihazlar, mobil oyun konsolları, tablet PC’ler gibi çeşitli ürün segmentleri için geniş bir kullanım alanı bulunuyor.

Öte yandan UL tarafından yapılan testlerde de dayanıklılık ortaya konuldu; yüksek ve düşük sıcaklık testleri (71 ile -32 santigrat derece arasında) uygulandı ve panelin herhangi bir zarar görmeden çalışmaya devam ettiği görüldü. 1,8 metre yükseklikten yere düştüğünde de zarar görmediğini belirtelim.

Özetle ‘kaya gibi sağlam’ bir OLED panel üretildi. Bakalım bu panellerle birlikte gelecek ilk teknoloji ürünleri hangileri olacak?

Yorum Gönder

0 Yorumlar