Sony Xperia XZ3 Bataryasında Hayal Kırıklığı! Sony Xperia XZ3 Bataryasında Hayal Kırıklığı!

Sony Xperia XZ3 Bataryasında Hayal Kırıklığı!

30 Ağustos tarihinde IFA 2018 etkinliğinde tanıtılması beklenilen Sony Xperia XZ3 özellikleri hakkında yeni detaylar ortaya çıktı. Öte yandan, Sony Xperia XZ3 bataryası kullanıcıların tepkisini çekecek gibi gözüküyor.

Xperia XZ3 için alınan Brezilya sertifikası ile cihazın batarya kapasitesi de gün ışığına çıktı. Ortaya çıkan düşük batarya kapasitesi ise birçok kullanıcıyı üzecek cinsten. H-9461 ve H-9463 model numaraları ile iki farklı versiyonunun geleceği gözüken akıllı telefonun sadece 3,060 mAh kapasiteli bir batarya ile geleceği görülüyor. Bu kapasite mevcut Sony Xperia XZ2 ile kıyaslandığında 120 mAhdaha düşük. Haliyle bu durum batarya süresi anlamında kafalarda soru işareti yaratıyor.Sony Xperia XZ3 özellikleri için beklentileri de isterseniz hatırlayalım. Qualcomm Snapdragon 845 mobil platformu kullanan akıllı telefon, 6 GB RAMve 128 GB dahili depolama kapasitesi sunacak.

Çift değil tek lensli arka kameraise şirketin yeni 48 Megapiksel sensörü ile gelecek. Cihazın kutudan Android 9 Pie ile birlikte çıkma ihtimali de oldukça yüksek.
30 Ağustos tarihindeki duyuru sonrasında Sony Xperia XZ3 çıkış tarihi için Eylül ayı beklentisi yüksek

Yorum Gönder

0 Yorumlar