Sony Xperia XZ3 Kamerası İle Kullanıcılarını Şaşırtmayı Planlıyor Sony Xperia XZ3 Kamerası İle Kullanıcılarını Şaşırtmayı Planlıyor

Sony Xperia XZ3 Kamerası İle Kullanıcılarını Şaşırtmayı Planlıyor

Amiral gemisi akıllı telefonlar çift arka kamera hatta üçlü arka kamera ile birlikte gelirken, Sony Xperia XZ3 arka kamerası kullanıcıları şaşırtacak gibi gözüküyor. Sızdırılan kılıf tasarımları ile Sony Xperia XZ3 tek arka kamera özelliği karşımıza çıkıyor.

Xperia XZ3 için hazırlanmış olan poliüretan deri kılıflar sayesinde akıllı telefonun tasarımı ve kamera özelliği ortaya çıktı. Buna göre cihazın arka tarafındaki deliklerden birisi kamera içinken, diğeri ise parmak izi okuyucu için.

Öte yandan, daha önceki sızıntılar ise cihazın Xperia XZ2 modelinde olduğu gibi19 Megapiksel + 12 Megapiksel çift arka kamera ile geleceği yönündeydi. Haliyle bu durum kafaları ciddi anlamda karıştırıyor.

Şirketin IMX586 adlı 48 Megapiksel Quad Bayer sensörünü duyurması, akıllı telefonda bu kameranın kullanılabileceğini de düşündürüyor. Tabii ki bu sensörün kullanılması durumunda cihazın tek arka kamera ile gelmesi ihtimalini de artıyor. Bu durumda alan derinliği ve portre modu özelliklerinin ise yapay zeka ve yazılım yoluyla sağlanacaktır. Bildiğiniz gibi Google Pixel 3 modelleri de büyük ihtimalle tek arka kamera ile gelecek.

Şu an için tek veya çift kamera konusu belirsizliğini korurken, her iki iddiayı da destekleyecek kanıtlar bulunuyor. Elbette Xperia XZ3, XZ3 Compact ve XZ3 Premium gibi farklı modellerde farklı arka kamera kurulumlarının gelmesi de mümkün.

Yorum Gönder

0 Yorumlar