Vestel Ürünlerinede Zam Geldi Vestel Ürünlerinede Zam Geldi

Vestel Ürünlerinede Zam Geldi

Amerika Birleşik Devletleri ile yaşanan ekonomik kriz sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; "Onların iPhone'u varsa öbür tarafta Samsung var. Venüs var, Vestel var" açıklamasında bulunmuştu.

İşte bu açıklama sonrasında Vestel ürünlerine de döviz artışından kaynaklanan bir zam yapıldığı ortaya atıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yapmış olduğu bu açıklama sonrasında adeta ülke çalkalanmış ve iPhone ürünlerine karşı bir boykot düzenlenmişti.

İşaret edilen Samsung ve Vestel Venüs gibi telefonlara yönelen halk, şimdi zamdan da dert yanar duruma düştü. Bildiğiniz gibi Samsung telefonlarına da geçtiğimiz gün zam yapıldığı açıklandı.

Bu gelişmeler sonrası ise Vestel'in kur yükselişinden dolayı bayilere bir yazı gönderdiği ve ürünlerine zam yaptığı iddia edildi. Vestel tarafından gönderilen yazıda "Ağustos ayında geçerli olacak ek yüzde 17.5 zamlı Vestel beyaz eşya, ankastre ve diğer beyaz eşya ürünlerine ait revize fiyat listelerini ekte bulabilirsiniz.

Kur artışlarının devam etmesi durumuna göre Cuma günü yeni bir bilgilendirme yapılacaktır, ikinci zamlı listeye geçiş yapılabilecektir." ifadelerine yer verilmiş.

Yorum Gönder

0 Yorumlar