Windows 10 Artık Android Telefonlara Bağlanılabilecek

Windows 10 Artık Android Telefonlara Bağlanılabilecek

Mobil cihaz cephesinde istediğini bulamayan ve Windows Phone üretimini sonlandıran Microsoft, bu alandaki çalışmalarına farklı kulvarlarda devam ediyor. Bunlardan biri de geçtiğimiz aylarda duyurulan ve kısa bir süre önce Insider programına dahil olan kullanıcıların deneyimine açılan Your Phone uygulaması oldu.

PC ile bir Android cihaz arasında bağlantı kuran ve dosyaları kolayca transfer edebilmeyi sağlayan Your Phone uygulamasını tüm Windows 10 kullanıcıları için erişime açtı. Microsoft geçen ay Insider programıyla test etmeye başladığı Your Phone uygulamasını tüm Windows 10 kullanıcıları için erişime açtı. Uygulama sayesinde bilgisayar ile Android cihazlar arasında senkronizasyon sağlanıyor. Böylece cihazınızdaki dosyaları, fotoğrafları sürükleyerek iki cihaz arasında aktarımı sağlayabiliyorsunuz.

Uygulamayı kullanabilmeniz için Windows 10 işletim sistemine sahip bir bilgisayara ve en az Android 7.0’ın yüklü olduğu bir Android cihaza sahip olmanız gerekiyor. Ayrıca Microsoft ileride uygulamaya yazılı mesaj senkronizasyonu ile bildirim özelliğini getirmeyi planlıyor. Yani bilgisayar başındayken Android telefonunuzu elinize almadan bazı fonksiyonları yerine getirmek mümkün olacak.

Eğer Windows 10’un Nisan 2018 güncellemesini yüklediyseniz Your Phone uygulamasını Microsoft Store üzerinden buraya tıklayarak ücretsiz olarak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Yorum Gönder

0 Yorumlar