Yeni iPhone'lar Ekranda Parmak Okuyucu Olabilir Yeni iPhone'lar Ekranda Parmak Okuyucu Olabilir

Yeni iPhone'lar Ekranda Parmak Okuyucu Olabilir

Yeni modellerinde Face ID teknolojisini daha da etkin hale getirmek isteyen Apple, bir yandan da Android cihazları etkisi altına alan ekrandan parmak izi okuma teknolojisi üzerinde çalışıyor. iPhone X ile beraber LCD’den AMOLED ekrana geçen firma, bu ekranı değerlendirmek istiyor. Peki, iPhone ekrandan parmak izi okuma alanında nasıl bir gelişmeyi bizlerle buluşturacak?

Apple elbette Eylül ayında tanıtacağı modellerinde bu teknolojiyi kullanmayı düşünmüyor. Ama bu alanda önemli bir başvuruda bulunan firma, dielektrik sensörün, üst üste binen diğer sensörlerin ve en az bir ışık kaynağının kullanımını ön görüyor.

Ekranın altına stratejik bir şekilde yerleştiren kameralar yardımıyla, bu sensör parmak izini 3 boyutlu bir yapıda yakalayabiliyor. Paylaşılan bu patentler hakkında henüz yetkililerden resmi bir açıklama yapılmadığının da altını çizelim.

Bakalım önümüzdeki dönemde bu teknoloji Apple tarafında ne şekilde değerlendirilecek? Touch ID’yi yeni nesil hale getirmek isteyen firma, bu şekilde oldukça ilgi toplayabilir.

Yorum Gönder

0 Yorumlar