Yeni Nokia Modelleri İçin Geri Sayım Başladı Yeni Nokia Modelleri İçin Geri Sayım Başladı

Yeni Nokia Modelleri İçin Geri Sayım Başladı

HMD Global ile güçlenen Nokia yeni modellerini duyurmak için geri sayıma başladı. HMD Global tarafından 21 Ağustos tarihinde gerçekleştirilecek olan etkinlikte Nokia 2.1, Nokia 5.1 Plus (Nokia X5) ve Nokia 6.1 Plus modellerinin tanıtılması bekleniyor.

Nokai 6.1 Plus veya Nokia X6 küresel pazarlar ve Çin için geçtiğimiz ay resmi olarak duyurulmuştu. Şimdi de cihazın üçüncü büyük akıllı telefon pazarı olan Hindistan için duyurulması bekleniyor. Cihazın Hindistan destek sayfasına eklenmiş olması da bu beklentileri kanıtlar nitelikte.

HMD Global tarafından ayrıca, Nokia 5.1 Plus veya Nokia X5 ile birlikte Nokia 2.1 modellerinin de 21 Ağustos etkinliğinde tanıtılması bekleniyor. 6.1 Plus modelinin Çin pazarında Nokia X6 olarak çıkış yaptığını da hatırlatalım. Şirketin pazarlara göre farklı isimlendirmeler yapmasına artık alıştık. Cihazın fiyatı ise Çin’de yaklaşık 190 dolar, diğer pazarlarda ise 290 dolar olarak belirlenmişti. Hint pazarı için fiyatın ne olacağı da ayrı bir merak konusu.

Nokia X6 özellikleri ise şu şekilde: 19:9 görüntü oranlı 5.8 inç Full HD+ ekran, Qualcomm Snapdragon 636 mobil platform, 16 Megapiksel + 5 Megapikselelektronik görüntü dengeleme özellikli arka çift kamera, arka tarafta konumlandırılmış parmak izi sensörü 4G VoLTE ve çift SIM kart.

Yorum Gönder

0 Yorumlar