Android İçin YouTube'a Dark Mode Nihayet Geldi Android İçin YouTube'a Dark Mode Nihayet Geldi

Android İçin YouTube'a Dark Mode Nihayet Geldi

Android kullanıcıları için olmazsa olmaz uygulamalardan biri de kuşkusuz YouTube. Video kliplerden filmlere, YouTuber’ların sunduğu içeriklerden farklı konulardaki rehberlere kadar sayısız içeriğin bulunduğu devasa platform, Android tarafında nihayet beklenen özelliğe kavuştu. Temmuz ayında duyurulan özellik, artık kullanımda.

Android için YouTube uygulamasını kullanan kimseler, yeni güncelleme ile birlikte artık ‘koyu tema’ özelliğine merhaba diyecek. Ancak bazı şartlar söz konusu.

Öncelikle uygulamadaki ‘çerezlerin’ silinmesi gerekiyor. Bunun ardından uygulama yeniden başlatıldıktan sonra koyu tema deneyimlenebiliyor. Elbette gelecek sonraki güncellemelerle koyu temaya geçiş daha hızlı bir hal alabilir.

Öte yandan koyu tema, Twitter’daki benzer temayı andırıyor. Akşamları daha iyi video izleme deneyimi vaat eden tema özelliği, tahmin edileceği üzere videonun etrafındaki kısımların koyu, yazıların açık tonda olması şeklinde ekrana geliyor. Android sahipleri için YouTube’u koyu temayla kullanmak, özellikle önceden Twitter gibi platformlarda deneyimi yaşayanlar için sevindirici olabilir.

YouTube, milyarlarca videoya ev sahipliği yapıyor. Ülkemizde en çok ziyaret edilen web sitesi olduğu gibi mobil uygulama tarafında da uzun yıllardır en çok indirilenler arasında konumlanıyor.

Yorum Gönder

0 Yorumlar