Huawei P30 İlk Resmi Açıklama Geldi Huawei P30 İlk Resmi Açıklama Geldi

Huawei P30 İlk Resmi Açıklama Geldi

IFA 2018 tüketici elektroniği fuarını dolu dolu geçiren markalardan birisi de, Huawei oldu. Şirket dünyanın ilk 7 nm işlemcisi Kirin 980‘i tanıtarak bir anda tüm ilgiyi üzerinde toplarken, P20 Pro için yeni renk seçeneklerini duyurdu.

Huawei’nin duyuruları bunlar ile sınırlı kalmadı. Locator ve AI Cube isimli yeni cihazlarını tanınan şirket, Mate 20’nin tanıtım tarihini açıkladı. Etkinlikte son bombayı patlatan kişi ise Huawei P30 ile şirketin CEO’su Richard Yu oldu.

Amiral gemisi modellerinin etkileyici bir satış performansı elde ettiğini belirtek Yu, Mate 20’nin P20 Pro’dan daha iyi olacağını vurguladı. Gelecek yıl tanıtımı gerçekleştirilecek P30’un ise tüm bu modellerden daha iyi olacağını belirtti.

Böylece şirketin CEO’su, Huawei P30modelini doğrularken, maalesef çıkış tarihi konusunda bir detay paylaşmadı. Ancak, Huawei Mate 20 ve Mate 20 Pro’nun 16 Ekim tarihinde Londra’da tanıtılacağı şirket tarafından resmi olarak açıklandı.

Mate 20 serisi Kirin 980’in kullanıldığı ilk telefonlar olacak. Böylece Huawei’nin amiral gemileri Kirin 980 sayesinde gerçek zamanlı nesne tanıma özelliğine sahip olacak. Bu özelliğin Huawei P30’uda ön plana çıkaracağı düşünülüyor.

Yorum Gönder

0 Yorumlar