Huawei Yeni Akıllı Saatleri Ortaya Çıktı! Huawei Yeni Akıllı Saatleri Ortaya Çıktı!

Huawei Yeni Akıllı Saatleri Ortaya Çıktı!

Son dönemde Mate 20 serisi ve Kirin 980işlemcisi ile adından söz ettiğimiz Huawei’nin iki yeni akıllı saat modeli ortaya çıktı. Wear OS işletim sistemi ile çalışacak olan bu akıllı saatler, Huawei Watch GT ve Honor Watch modelleri.

Apple Watch serisi ile kıyasladığımızda Huawei’nin akıllı saatleri düşük satış rakamlarına sahip. Ancak, dünyanın en büyük ikinci akıllı telefon üreticisi haline gelen teknoloji devi, yeni alternatifler ile kendini kanıtlamayı hedefliyor.

Bu kapsamda Mayıs ayında Huawei Watch 2 modelini kullanıcılar ile buluşturan şirketin, Huawei Watch GT ve Honor Watchmodelleri Avrupa’da sertifika alarak gün yüzüne çıktı. Maalesef, sertifikalarda detaylı bilgiye yer verilmiyor.

Her iki akıllı saat modelinde dairesel ekran kullanılmaya devam edilecek. Ancak, Apple Watch 4 modelinde çerçeveler azaltılarak ekran büyüklüğü artırılacağı için Huawei ve Honor’un benzer bir yol izleyeceği düşünülüyor.

768 MB RAM ve 4 GB dahili depolama alanı ile gelmesi beklenilen akıllı saatlerin, Qualcomm’un pil ömrüne odaklanılan yeni Snapdragon Wear 3100 işlemcisinden güç alması bekleniyor. Cihazların ne zaman tanıtılacağı bilinmiyor.

Ancak, 16 Ekim tarihinde Londra’da düzenlenecek etkinlikte Mate 20, Mate 20 Pro ve Mate 20 Porsche Designmodellerinin tanıtılacağını dikkate aldığımızda, Huawei bu etkinlikte yeni akıllı saatlerini de kullanıcıların beğenisine sunabilir.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar