Huawei'den Bir Akıllı Telefon Daha! Mate 20 Porsche Design Geliyor! Huawei'den Bir Akıllı Telefon Daha! Mate 20 Porsche Design Geliyor!

Huawei'den Bir Akıllı Telefon Daha! Mate 20 Porsche Design Geliyor!

2016 yılından bu yana Porsche Design ile ortak bir çalışmaya imza atan Huawei, Mate 9 Porsche Design ve Mate RS Porsche Design’ı tanıtmıştı. Huawei Mate 20serisinin tanıtımına kısa bir süre kalınca şimdi yeni bir beklenti daha oluştu.

Bu kapsamda ortaya çıkan raporlar, Huawei Mate 20 Porsche Design modeli üzerinde çalışıldığını doğruladı. Sektörün güvenilir kaynaklarından Roland Quandt tarafından paylaşılan bilgiye göre, cihazın kod adı Everest olacak.

Bazı Huawei çalışanları ise bu akıllı telefonun model numarasının “ EVR-xxxx ” olarak adlandırılacağını iddia ediyor. Maalesef, şu anda cihazın teknik özellikleri ve tasarımı konusunda ortaya çıkan herhangi bir detay bulunmuyor.

Beklentileri ele aldığımızda ise Kirin 980‘den güç alacak olan Mate 20 Porsche Design modelinin, 6 GB RAM ve 512 GB dahili depolama alanına ev sahipliği yapması bekleniyor. Arka tarafta üç kamera kullanılmaya devam edilecek.

Ancak, Mate 20 ve Mate 20 Pro modellerinin askine, Porsche Design sürümünün önceki modellerinde olduğu gibi dikey kamera düzenini kullanması bekleniyor.

Ön tarafa geçtiğimizde ise AMOLED ekrana ev sahipliği yapacak olan akıllı telefonun, Şubat ayında kullanıcılar ile buluşturulan Mate RS Porsche Design ile benzer şekilde ekrandan parmak izi okuyuma imkanı sunması bekleniyor.

Porsche Design’ın Tasarım Direktörü Christian Schwamkrug, daha önce ekran çentiklerinin cihazın genel görünümünü kesintiye uğrattığını belirtmişti. Bu nedenle Mate 20 Porsche Design’da ekran çentiğinin olmayacağı düşünülüyor.

Bu cihazın Mate 20 serisi ile benzer şekilde 16 Ekim’de Londra’da tanıtılması bekleniyor. Mate RS Porsche Design ile benzer fiyat politikasının uygulanacağını düşündüğümüzde, cihaz 2000 dolar gibi bir fiyat etiketine sahip olacaktır.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar