iPad Pro'nun Yeni Tasarımı Ortaya Çıktı

iPad Pro'nun Yeni Tasarımı Ortaya Çıktı

Apple, 12 Eylül tarihinde Steve Jobs Theater’da gerçekleştirileceği etkinlikte üç yeni iPhone modelini tanıtacak. Ancak, netlik kazanmasa da, bazı kaynaklar bu etkinlikte tanıtılacak bir diğer ürünün 2018 iPad Pro olduğunu iddia ediyor.

Etkinliğe bir hafta kala ortaya çıkan CAD çizimleri heyecanı artırdı. Zira, ortaya çıkan iPad Pro 2018 görsellerinde ince çerçeveler dikkat çekerken, home tuşunun kaldırılması ile birlikte ön kısımda herhangi bir tuş yer kalmadı.

İlk olarak iPhone X ile hayatımıza giren bu tasarımda, cihazın kilidini açmak için Face ID teknolojisi kullanılacağı herkes tarafından tahmin edilebiliyor. Ancak, iPhone modellerinin aksine bu tablette herhangi bir çentiğe ihtiyaç duyulmuyor.

Tabletin rahat bir şekilde kullanılabilmesi için kenarlarda bir miktar çerçevebırakılmak zorunda. Bu nedenle Face ID için gerekli olan donanımlar cihazın üst çerçevesine yerleştirilmiş durumda. Bunun yanı sıra anten çizgileri, arka tarafın iPhone 8 ile kullanıma sunulan camın aksine, metalden oluşacağını gösteriyor.

Akıllı konnektörün tabana yakın bir şekilde arka kısıma yerleştirildiği görülüyor. Bu durum cihazın klavye takıldığında dikey bir şekilde kullanılmak zorunda kalınacağı ihtimalini güçlendiriyor. Dikey kullanıma zorlama sebepleri ise yatay şekilde kamera konumu nedeniyle Face ID’nin düzgün çalışmama ihtimali.

Yorum Gönder

0 Yorumlar