iPhone SE İçin Yolun Sonu Geldi iPhone SE İçin Yolun Sonu Geldi

iPhone SE İçin Yolun Sonu Geldi

Apple’ın iPhone 5 serisinin tasarımını iPhone 6 serisindeki teknik özelliklerle birleştirerek piyasaya sunduğu iPhone SE, teknoloji şirketinin başarılı hamlelerinden biri olarak tarihe geçti.

Önceki nesil tasarımdaki ‘küçük ekranın’ yeni donanım özellikleri ile sunulması hatrı sayılır bir kesimin yüzünü güldürdü. Çin gibi duyarlı pazarlarda özellikle yoğun ilgi gördü. Ancak geride kalan sürede çok sayıda yeni iPhone modeli gelecekti…

En son iPhone XS, iPhone XS Max ve iPhone XR’ı duyuran Apple, arka planda sessiz sedasız bir şekilde kendi kanalı üzerindeki söz konusu iPhone modeli satışlarını durdurdu. Gelişme genel itibarıyla sürpriz olarak yorumlandı.

Bu arada 4 inç ekranlı iPhone SE’nin devamının (iPhone SE2 gibi isimlerle) gelebileceği konuşuluyordu. Diğer yandan Apple’ın hala bir devam modeli sunup sunmayacağı sorusu kesin olarak yanıtlanmış değil.

Apple’ın 2018 yılı üçüncü çeyreğinde 41 milyon 300 bin adet iPhone satışı gerçekleştirdiği biliniyor. Ancak bunların kaçının iPhone SE olduğu bilgisi aktarılmadı. Büyük olasılıkla düşük hacimler mali olarak pek de verimli olmayan SE’nin fişinin çekilmesinde etkili oldu. Bu yolla Apple’ın tedarik gibi maliyetleri de kıstığını belirtmek mümkün.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar