Lenovo Z5 Pro Ortaya Çıktı Lenovo Z5 Pro Ortaya Çıktı

Lenovo Z5 Pro Ortaya Çıktı

Çin’in başkenti Pekin’de düzenlenen Lenovo Tech World Conference 2018 adlı etkinlik kapsamında şirketin başkan yardımcısı Chang Cheng, Ekim ayında tanıtılacak bir akıllı telefonu basın mensuplarına gösterdi. Model isminin Lenovo Z5 Pro olacağını açıklayan Cheng, tanıtım tarihini ise tam olarak belirtmedi ve ‘Ekim’ ayı demekle yetindi.

Söz konusu model ismi Z5’i anımsatabilir. Lenovo Z5 Pro, geçtiğimiz Haziran ayında duyurulmuştu. Bu bağlamda Lenovo Z5 Pro, Z5’in gelişmiş bir versiyonu olacak gibi görünüyor. Tasarım detaylarına bakıldığında ise çentik olmayan tam ekran, sıfır çerçeve ve kaydırmalı yapı dikkat çekiyor.

Şaşırtıcı ekran/gövde oranının (yüzde 100 olması bekleniyor) yanı sıra oldukça zarif bir tasarımla geleceği anlaşılıyor.

Öte yandan cihazda bir ekran-üzeri parmak izi okuyucusu bulunacağı belirtiliyor. Ayrıca Snapdragon 636 işlemcisi ile sunulan Z5’in üst versiyonu olarak Snapdragon 845’le birlikte sunulabileceği iddia ediliyor. En nihayetinde ise orta-üst segment ya da üst segmentte konumlanabilir bir Lenovo akıllı telefonu yaklaşıyor.

Şirketin başkan yardımcısının elleri arasında kamuoyuyla buluşturulan telefon özellikle tam ekran tasarımıyla adından çokca söz ettirecek gibi görünüyor.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar