Nokia 7.1 Plus'ın Tasarımı Ortaya Çıktı Nokia 7.1 Plus'ın Tasarımı Ortaya Çıktı

Nokia 7.1 Plus'ın Tasarımı Ortaya Çıktı

Bazı akıllı telefonlarını Çin ve global pazarda farklı isimler ile satışa sunan HMD Global‘in, yakında tanıtması beklenilen akıllı telefolardan birisi de Nokia 7.1 Plusmodeli. Dünya genelinde ise bu cihazın Nokia X7 olarak tanıtılması bekleniyor.

Daha önce ortaya çıkan görüntülerde çentiksiz bir ekran görülüyordu. Ancak, sızdırılan görselde cihazın çentikli bir tasarıma ev sahipliği yaptığı görülüyor.

5.9 inç büyüklüğünde bir ekran yer alması bekleniyor. 19:9 formatındaki bu ekran, 1080×2280 piksel çözünürlük sunacak.

Daha önce tantılan Nokia 6.1 Plus (X6) ve 5.1 Plus (X5) modellerinde olduğu gibi çift arka kameraya kullanmaya devam eden HMD Global’in, bu kez dünyanın köklü lens üreticilerinden Zeiss ile ortak bir çalışmaya imza atacağı belirtiliyor.

Ön kısımda yer alan yeterli çerçevenin aksine parmak izi okuyucu kameranın alt kısmına yerleştirilmiş. Bunun yanı sıra Android One programında dahil olan akıllı telefonun, Android 9.0 Pie işletim sistemi ile kutudan çıkması bekleniyor.

Qualcomm’un yeni nesil işlemcilerinden Snapdragon 710‘un güç vereceği Nokia 7.1 Plus, 6 GB RAM‘e ve hızlı şarj desteğine sahip olacak.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar