Nokia Yeni Telefonlarını Tanıtmaya Hazırlanıyor Nokia Yeni Telefonlarını Tanıtmaya Hazırlanıyor

Nokia Yeni Telefonlarını Tanıtmaya Hazırlanıyor

HMD Global göndermiş olduğu basın davetiyesi ile birlikte 4 Ekim 2018 tarihinde İngiltere’nin başkenti Londra’da bir lansman düzenleyeceğini duyurdu.

Düzenleyeceği lansman ile birlikte yeni akıllı telefonunu gün yüzüne çıkartması beklenen HMD Global’in, göndermiş olduğu davetiyede ” Nokia ailesine katılacak yeni akıllı telefon” ibaresi de oldukça dikkat çekiyor.

Henüz, şirketin hangi telefonunu tanıtacağı bilinmese de son paylaşılan raporlar bu etkinlikte tanıtılacak olan akıllı telefonun, 7.1 Plus modeli olacağına işaret ediyor.

Bir diğer iddia ise son zamanlarda oldukça merak edilen 5 arka kameralı Nokia 9modelinin tanıtılacağı öne sürülüyor. Fakat son yayınlanan raporlarda ise beş kameralı Nokia modeli yerine orta segment kullanıcıları için sunulacak olan 7.1 Plusmodelinin lanse edilmesi daha güçlü bir ihtimal olarak görülüyor.

Yeni cihazın özellikleri halen netlik kazanmasa da, 5.9 inç büyüklüğünde bir ekranın kullanıcıları karşılaması bekleniyor. 19:9 formatındaki bu ekranın, 1080×2280 piksel çözünürlük sunacağı da paylaşılan raporda belirtiliyor.

Paylaşılan görsellerde göreceğiniz gibi, ön kısımda yer alan yeterli çerçevenin aksine parmak izi okuyucu kameranın alt kısmına yerleştirilmiş durumda. Bunun yanı sıra Android One programında dahil olan akıllı telefonun, Android 9.0 Pie işletim sistemi ile kutudan çıkması bekleniyor.

Qualcomm’un yeni nesil işlemcilerinden Snapdragon 710‘un güç vereceği Nokia 7.1 Plus, 6 GB RAM‘e ve hızlı şarj desteğine sahip olacak. Son olarak ise yeni cihazın 4 Ekim’de düzenlenecek olan etkinlik ile gün yüzüne çıkartılması bekleniyor.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar