Nokia'nın 5 Kameralı Modeli Ortaya Çıktı Nokia'nın 5 Kameralı Modeli Ortaya Çıktı

Nokia'nın 5 Kameralı Modeli Ortaya Çıktı

Geçtiğimiz günlerde Nokia‘nın 5 kameralı bir model üzerinde çalıştığı iddia edilmişti. Bugün ise Slashleaks tarafından paylaşılan görsel ile birlikte 5 Kameralı Nokia akıllı telefonu bir kez daha gün yüzüne çıktı.

Günümüzdeki çoğu akıllı telefon üreticileri daha kaliteli kamera deneyimini kullanıcılarına sunmak adına, çift kamera kurulumuyla karşımıza çıkmaktalar. Görüyoruz ki bazı üreticiler çift kamera kurulumu da yetersiz bularak, kamera sayısını artırmayı planlıyorlar.

Bildiğiniz üzere Huawei P20 modelli üçlü kamera kurulumuyla kullanıcılar ile buluşmuştu. İlk üçlü kamera kurulumu kullanıcılara sunan Huawei‘nin ardından diğer firmalarda çalışmalarına hız kesmeden başladı. Yaşanan bu gelişmelerin ardından, Samsung, dört arka kameralı bir model üzerinde çalıştığı da ortaya çıkmıştı. Şimdi ise HMD Global, çıtayı daha üst seviyelere taşımayı planlıyor.

Slashleaks tarafından paylaşılan görseller ile birlikte 5 Kameralı Nokia modeli gün yüzüne çıktı. Sızdırılan görselleri incelediğimizde kompakt bir şekilde yerleştirilen, kameralar oldukça dikkat çekiyor. Ayrıca sızdırılan görsel ile birlikte lenslerin Carl Zeiss üretimi olacağını da görmekteyiz. Zeiss ve Nokia‘nın kamera lensi üretimi konusunda uzun yıllardır devam eden bir ortaklıklarının bulunduğunu da hatırlatalım. Henüz gün yüzüne çıkartılan Nokia modeli hakkında yetkililer tarafından bir açıklama yapılmadığının da altını çizmekte fayda var.

Yorum Gönder

0 Yorumlar