Samsung Galaxy Note 9 Bataryası Alev Aldığı İddiası Edildi! Samsung Galaxy Note 9 Bataryası Alev Aldığı İddiası Edildi!

Samsung Galaxy Note 9 Bataryası Alev Aldığı İddiası Edildi!

Samsung Galaxy Note 9 bildiğiniz üzere geçtiğimiz haftalarda satışa sunuldu. Bugün paylaşılan bir rapora göre yeni amiral gemisinin satışa sunulmasından yaklaşık 10 gün sonra New York’lu bir kullanıcının çantasında alev aldığı iddia edildi.

Samsung, Galaxy Note 7 ile yaşananları tam unutmuş derken, yine benzer bir olay ile yeniden gündeme geldi. New York‘ta emlakçılık ile uğraşan Diane Chung, telefonun aşırı ısındığını ve sonrasındaysa alev aldığını iddia etti. Yaşanılan olay üzerine Samsung yetkililerine olayı rapor eden kullanıcı, ayrıca teknoloji devine dava da açtı.

Samsung Mobile Başkanı Dong-Jin Kohise geçtiğimiz günler yapmış olduğu açıklamayla birlikte Galaxy Note 9’da yer alan bataryaların her zamankinden daha güvenli olduğunun altını özellikle çizmişti.
Yukarıdaki resim temsilidir. www.teknopier.com
2016 yılı, akıllı telefon cephesinde Galaxy Note 7 nedeniyle Samsung için oldukça zorlu geçti. Galaxy Note 7 modeli ile büyük beğeni toplayarak oldukça iyi bir ivme kazanan Samsung, maalesef yaşanan batarya faciası nedeniyle önce üretimi durdurdu ve ardından telefonu piyasadan tamamen kaldırma kararı almıştı.

Yaşanılan bu olay kullanıcı hatasından mı yoksa yeniden ortaya çıkan kronik bir sorundan dolayı mı gerçekleştiği hakkında henüz yetkililer tarafından resmi bir açıklamanın yapılmadı.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar