Samsung Galaxy S10 Kullanıcıları Kamerası İle Şaşırtacak! Samsung Galaxy S10 Kullanıcıları Kamerası İle Şaşırtacak!

Samsung Galaxy S10 Kullanıcıları Kamerası İle Şaşırtacak!

Günümüzdeki çoğu akıllı telefon üreticileri daha kaliteli kamera deneyimini kullanıcılarına sunmak adına, çift kamera kurulumuyla karşımıza çıkmaktalar. Görüyoruz ki bazı üreticiler çift kamera kurulumu da yetersiz bularak, kamera sayısını artırmayı planlıyorlar.

Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz hafta Nokia‘nın üzerinde çalıştığı 5 kameralı amiral gemisi ortaya çıkmıştı. Kamera konusunda çığır açmayı hedefleyenNokia‘nın ardından şimdi de Samsung amiral gemisinde 5 arka kameraya yer vermeyi planlıyor.

Bugün yayınlanan rapora göre, S10 5 adet arka kamera kurulumuyla karşımıza çıkacak. Eğer söylentiler doğruysa, yeni amiral gemisi piyasaya çıkacak olan ilk beş kameralı telefon olacak.

Geçtiğimiz günlerdeyse yeni modelinin üç arka kamera ve çift ön kamera kurulumu ile karşımıza çıkacağı iddia edilmişti. Şimdi ise yeni amiral gemisinin sadece arka panelinde beş adet kameranın bulunacağı söyleniyor.

Samsung Galaxy S10 serisinin özellikleri nasıl olacak;

Galaxy S10 ve S10 Plus için tasarım konusunda büyük değişiklikler beklenmiyor. Cihazlarda ekrandan parmak izi okuma sensörüne sahip 5.8 inç ve 6.3 inç boyutunda Sonsuz Ekran olmasına ise kesin gözüyle bakılıyor. Şirketin ekrandan parmak izi okuma teknolojisi için almış olduğu patent ile ilgili detaylar daha önce birçok kez paylaşılmıştı.

Ekrandan parmak izi okuma sensörleri için Synaptics, Qualcomm ve Ezestek gibi şirketlerin çalışmalar yaptığı biliniyor. Samsung’un son olarak hangi şirketle el sıkıştığı veya sıkışacağı ise belirsiz. Tabii ki tedarik sorunları yaşamamak için şirket üreticiyle de yoluna devam edebilir.

3 boyutlu kamera da S10 serisinin öne çıkan bir özelliği olabilir. Gelişmiş yüz tanımlama ve takibi ile AR Emoji işlevinin bir adım öteye taşınması sağlanabilir.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar