Sony Xperia XZ3 5G Desteğiyle Geliyor Sony Xperia XZ3 5G Desteğiyle Geliyor

Sony Xperia XZ3 5G Desteğiyle Geliyor

Sony‘nin yeni amiral gemisi Xperia XZ3 için bugün şirket yetkilileri tarafından önemli açıklamalar yapıldı. Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre, Sony Xperia XZ3 5G desteği ile kullanıcıların karşısına çıkacak.

Geleceğe yatırım yapan Sony, yeni amiral gemisi Xperia XZ3 için önemli açıklamalarda bulundu. Yapılan açıklamayla Sony Xperia XZ3′ün piyasaya çıkacak ilk 5G destekli akıllı telefon olacağı vurgulandı.

5G ağları şimdilik kullanımda olmadığını da belirtmekte fayda var. Zaten, Sony Xperia XZ3 modelin de yer alan Snapdragon 845işlemcisinde ki X20 modemi 5G hızındaçalışamıyor. Fakat önümüzdeki yıl içerisinde sunulacak olan yeni nesil Snapdragon işlemcileriyle, X50 veya X24 modemleri 5G desteğini akıllı telefonlara sağlayabilecek. Görünen o ki Sony, bu hamlesi ile birlikte amiral gemisini yeni internet dönemine kolayca adapte edebilecek.

Sony Xperia XZ3 5G teknolojisi konusunda diğer bir rakibi ise Xiaomi Mi Mix 3 olarak gösterebiliriz. 2018 yılı içerisinde piyasaya sürülecek olan Mi Mix 3 modelinin de 5G desteğine sahip olacağı açıklanmıştı

Son zamanlarda paylaşılan raporlarda Huawei, Lenovo ve Oppo‘nun da 5G için çalışmalarına başladığı belirtiliyor. Ayrıca yeni Galaxy 10 modellerinin 5G teknolojisiyle karşımıza çıkacağının da altını çizelim.

Kısaca Xperia XZ3'ün özelliklerini hatırlayacak olursak;

Sony’nin yeni amiral gemisi, kamera noktasında da bazı iyileştirmeler ile geliyor. XZ2 modelinde yer alan f/2.0 diyafram açıklığı sunan 19 Megapikselçözünürlüklü kamerada, diyafram açıklığı geliştirildi ve bu değer f/1.8 seviyesine getirildi. Çözünürlük noktasında ise bir değişiklik yok. Telefonun ön kamerası, 13 Megapiksel çözünürlüğe yükseltildi. Bir önceki modelde yer alan 960 FPS ve 4K HDR video çekim yetenekleri bu modelde de yer alıyor.

Xperia XZ3, Qi kablosuz şarj özelliğine de kavuşurken, telefonun batarya seviyesi 3330 mAh seviyesine yükseltildi. Tasarım noktasında da güçlendirilen Xperia XZ3’te 7000 serisi alüminyum malzeme kullanılıyor.

Güçlendirilen çerçeveye ek olarak, hem ön hem de arka tarafın koruması ise Gorilla Glass 5 ile sağlanacak. Sony’nin yeni telefonu ses konusunda da iddialı. S-Force Front Surroundhoparlörler, önceki modellere kıyasla daha geniş bass ve tiz sesler sunabilecek.

Yorum Gönder

0 Yorumlar