Sony Xperia XZ3'ün Çıkış Tarihi Ortaya Çıktı Sony Xperia XZ3'ün Çıkış Tarihi Ortaya Çıktı

Sony Xperia XZ3'ün Çıkış Tarihi Ortaya Çıktı

Eylül’ün sonlarına doğru piyasaya sürüleceği açıklanan Sony Xperia XZ3 çıkış tarihi bugün yaşanılan gelişmeler ile birlikte netlik kazandı. Ön siparişe açılan Sony’nin yeni amiral gemisi 5 Ekim 2018tarihinden itibaren sipariş veren kullanıcılara teslim edilecek.

Amazon Almanya üzerinden listelenen Xperia XZ3, 799 avroluk fiyat etiketiyle dikkat çekiyor. Siyah, Gümüş, Beyaz, Orman Yeşili ve Bordo renk seçenekleriyle satışa sunulan Xperia XZ3’ü ön sipariş veren kullanıcılara ise 64 GB’lık bir MicroSD kart hediye edildiğini de görmekteyiz.

Qualcomm’un şu an piyasada olan en güçlü işlemcisi Snapdragon 845‘ten gücünü alan telefonda 4 GB RAM ve 64 GB hafıza yer alıyor. Bir süredir konuşulan 6 GB RAM ve 128 GB hafıza beklentisi de ortadan kalkmış oldu. Telefondaki hafıza kartı girişi ise 512 GB kapasiteye kadar destek sunuyor

Sony’nin yeni amiral gemisi, kamera noktasında da bazı iyileştirmeler ile geliyor. XZ2 modelinde yer alan f/2.0 diyafram açıklığı sunan 19 Megapikselçözünürlüklü kamerada, diyafram açıklığı geliştirildi ve bu değer f/1.8 seviyesine getirildi. Çözünürlük noktasında ise bir değişiklik yok. Telefonun ön kamerası, 13 Megapiksel çözünürlüğe yükseltidi. Bir önceki modelde yer alan 960 FPS ve 4K HDR video çekim yetenekleri bu modelde de yer alıyor.

Xperia XZ3, Qi kablosuz şarj özelliğine de kavuşurken, telefonun batarya seviyesi 3330 mAh seviyesine yükseltildi. Tasarım noktasında da güçlendirilen Xperia XZ3’te 7000 serisi alüminyum malzeme kullanılıyor. Güçlendirilen çerçeveye ek olarak, hem ön hem de arka tarafın koruması ise Gorilla Glass 5ile sağlanacak.

Sony’nin yeni telefonu ses konusunda da iddialı. S-Force Front Surround hoparlörler, önceki modellere kıyasla daha geniş bass ve tiz sesler sunabilecek.

Yorum Gönder

0 Yorumlar