WhatsApp'a Şüpheli Link ve Bildirim Özelliği Geldi! WhatsApp'a Şüpheli Link ve Bildirim Özelliği Geldi!

WhatsApp'a Şüpheli Link ve Bildirim Özelliği Geldi!

Son yılların en büyük sorunlardan biri sosyal ağlarda ortaya çıkan yalan haberler ve şüpheli linkler. Kullanıcıları yanlış yönlendirmelerde bulunmaya iten bu linklerle ilgili bir adım WhatsApp cephesinden geldi. Uygulamanın iOS sürümüne eklenen yeni özellik sayesinde şüpheli link ve bildirim genişletme imkanı geldi.

Şimdilik sadece WhatsApp'ın iOS uygulamasının 2.18.90 sürümüne getirilen bu özellik sayesinde kullanıcılar şüpheli gördükleri linkler konusunda uygulamayı uyarabilecek. Ayrıca aldıkları imajları da bildirim merkezine gönderebilecek.

Süpheli olarak görünen linkler yerel olarak analiz ediliyor ve eğer link şüpheli ise bununla ilgili uyarı veriliyor. Daha önce uygulamanın Beta sürümünde test edilen bu özellik şimdilik ilk olarak iOS kullanıcılarının beğenisine sunuldu.

WhatsApp, tüm iOS kullanıcıları için ( iOS 10 ve daha yeni sürümlere sahip ) Bildirim Uzantısı desteği de sunmaya başladı. Yeni Bildirim Uzantısı sayesinde, bildirimlerinizde görüntüleri ve GIF önizlemelerini görebileceksiniz. Bu yeni özellik, otomatik indirme ayarlarını devre dışı bıraktıysanız görüntüleri ve GIF'leri doğrudan bildirimden indirmenize izin veriyor.

Yorum Gönder

0 Yorumlar