Windows 10 Sıfırlama Nasıl Yapılır? Windows 10 Sıfırlama Nasıl Yapılır?

Windows 10 Sıfırlama Nasıl Yapılır?

Microsoft‘un yeni işletim sistemi Windows 10, geçtiğimiz yıllarda kullanıcılara ücretsiz şekilde sunulmuştu. Pek çok kullanıcı tarafından beğeni kazanan Windows 10, bazı kullanıcıları memnun edememişti. Peki Windows 10 sıfırlama nasıl yapılır?

Zira bazı kullanıcıların önceki işletim sistemindeki ayarları Windows 10 ile tam uyumluluk gösterememişti ve bu durum sonucunda bilgisayarlarda yavaşlama, pil sorunları, ısınma sorunları, geç açılma sorunları ve daha fazlası ortaya çıkmıştı.

Ama bu sorunların önüne geçmenin imkansız olmadığını biliyoruz. Zira Microsoft‘un eklediği sıfırlama özelliğini, basit birkaç işlemle gerçekleştirerek, eski ayarlarınızdan kurtulup, orijinal Windows 10 ayarları ile daha sorunsuz bir deneyim elde edebilirsiniz.

Windows 10 yüklü bilgisayarı sıfırlamak için yapmanız gereken ilk şey ise Başlat menüsü > Ayarlar ya da Hızlı İşlem Merkezi(Bildirimler) > Tüm Ayarlar yolunu izleyerek ayarları açmak.

Sonraki adımda “Güncelleştirme ve Güvenlik” aylarını açın ve “Kurtarma”sekmesine tıklayın. Daha sonra en üstteki “Bu bilgisayarı sıfırla” seçeneğinin altındaki “Başlayın” butonu üzerine tıklayın.

Bu adımın ardından korumak istediğiniz verilere göre, istediğiniz şekilde sıfırlama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar