Xiaomi Mi 8 Youth Edition Teknik Özellikleri Ortaya Çıktı Xiaomi Mi 8 Youth Edition Teknik Özellikleri Ortaya Çıktı

Xiaomi Mi 8 Youth Edition Teknik Özellikleri Ortaya Çıktı

Xiaomi’nin Mi 8 serisine iki yeni akıllı telefon modelini daha ekleyeceğini geçtiğimiz günlerde sizlere duyurmuştuk. Bu akıllı telefonlardan birisi olan Xiaomi Mi 8 Youth Edition modelinin teknik özellikleri ortaya çıktı.

Tahmin edebileceğiniz gibi akıllı telefonun teknik özellikleri Weibo’da paylaşıldı. Xiaomi Mi 8 Youth Edition modelinin, Xiaomi Mi 8X olarak tanıtılma ihtimalinin bulunduğunu belirtmek isteriz. Gelin, şimdi özelliklere yakından göz atalım.

6.26 inç büyüklüğündeki çentikli ekranı 2280×1080 piksel çözünürlük sunan Mi 8 Youth Edition, gücünü Qualcomm’un Snapdragon 710 işlemcisinden alıyor. 10 nm fabrikasyon süreci ile üretilen ve 2.2 GHz hızında çalışan SD710, sekiz adet Kryo 360 işlemci çekirdeğine ve Adreno 616 grafik birimine ev sahipliği yapıyor.

6 GB RAM’e ve 64 GB depolama alanına sahip olan telefonun arka tarafında, 12 Megapiksel çözünürlüğünde ana / 2 veya 5 Megapiksel çözünürlüğünde ikinci kamera yer alacak. Önde yer alan 24 Megapiksellik kamera ise dikkat çekiyor.

3350 mAh kapasiteli bir bataryadan beslenecek olan telefonun hızlı şarj desteği bulunacak. İşletim sistemi ve kullanıcı arayüzü açıklanmamış olsa da, telefonun Android Oreo işletim sistemi ve MIUI 9.6 ile kutudan çıkması bekleniyor.4

Yorum Gönderme

0 Yorumlar